Sık SOrulan Sorular

Üyelik

Sivil Toplum Kuruluşları kendimizi geliştirmemiz hem mesleğimizin hem de toplumun ilerlemesine katkı sağlamamız için en ideal yerlerden biridir. Bilindiği gibi, 5253 sayılı Dernekler Kanunu'na göre dernek; kazanç paylaşma dışında, kanunlarla yasaklanmamış belirli ve ortak bir amacı gerçekleştirmek üzere, en az yedi gerçek veya tüzel, kişinin bilgi ve çalışmalarını sürekli olarak birleştirmek suretiyle oluşturdukları, tüzel kişiliğe sahip kişi topluluklarını ifade etmektedir. Bir derneğin arkasındaki maddi ve manevi güç üyeleridir. Yıllık aidatlarınızın o derneğe katkı sağlamasından daha önemlisi üyelerin meydana getirdiği etki gücüdür. Bir başka deyişle, bir derneğin ne kadar fazla üyesi varsa çalışmalarını ve sesini o kadar duyurma şansı vardır.

Öncelikle bir Sağlık Profesyoneli olarak mesleki sorumluluklarımdan birini yerine getirmiş olurum. Mesleğin geleceğinin planlanması, mevcut çalışma şartlarının belirlenmesi, sahadaki sorunların çözülmesi gibi son derece önemli konularda söz sahibi olurum. Mesleğimle ilgili kendimi geliştirmek için, PARHAD’ın akademik ve mesleki bilgi birikiminden yararlanma imkanına kavuşurum. Üye olduğum derneğin sosyal faaliyetlerinden, çalışmalarından ve gelişmelerden haberdar olurum. Derneğin düzenleyeceği Kongre, Sempozyum, Seminer, Çalıştay, Sosyal Faaliyetler v.b. etkinliklere katılarak mesleğe aidiyet duygumu geliştirir, üyesi olduğum mesleği daha bilinçli ve severek yaparım. Derneğin yapacağı eğitimlere katılmak ve yayınlayacağı bültenleri takip etmek suretiyle mesleki bilgi ve becerilerimi geliştirme, güncel ve kapsamlı bilgiye ulaşma imkânı elde ederim. PARHAD’ın kurumsal yapısı sayesinde bilgi alışveriş ağı kurar, bilgi aktarma ve önceki tecrübelerden yararlanabilme şansı yakalarım. Türkiye genelindeki teşkilatlanma sayesinde Hastane Öncesi Acil Tıp profesyonelleri ile iletişime geçebilirim.

PARHAD Tüzüğü 5. Maddesinde belirtildiği gibi iki tür üyelik vardır.

1.ASİL ÜYE

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Paramedik (Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği/İlk ve Acil Yardım) Programından mezun olmak.
• Sağlık Meslek Lisesi Acil Tıp Teknisyenliği (ATT) bölümünden mezun ve Acil Sağlık Hizmetlerinde en az 3 yıl deneyime sahip olmak.
• Paramedik okullarında öğretim görevlisi, öğretim üyesi olmak.
• Dernekler Kanunu ve ilgili mevzuatlarda belirtilen hak ve sorumluluklara sahip olmak

2. ONURSAL ÜYE

Paramedik öğrencileri (18 yaşını doldurmuş olan )
• Derneğe maddi ve manevi bakımdan önemli destek sağlayanlar,
• Yönetim Kurulunun uygun gördüğü her gerçek kişi

Üyelerimiz üyelik ücretlerini 3 farklı yol ile ödeyebilirler.

1-) Aylık Mobil Üyelik Aidatı Ödeme

PARHAD yazıp, 8071'e gönderin, Gelen ONAY SMS'ine 5 dakika içinde EVET cevabı vererek PARAMEDİK VE HASTANE ÖNCESİ ACİL TIP DERNEĞİ servisine aylık 3 tl ile abone olabilirsiniz.

1-) Yıllık Mobil Üyelik Aidatı Ödeme

PARHADYILLIK yazıp, 8071'e gönderin, Gelen ONAY SMS'ine 5 dakika içinde EVET cevabı vererek yıllık 36 tl ödeme yapabilirsiniz.

1-) Banka Havale/EFT Yöntei ile Üyelik

Banka Hesap Numarası
FİNANSBANK
Yıllık Ücret :36 tl
HESAP SAHİBİ: PARAMEDİK VE HASTANE ÖNCESİ ACİL TIP DERNEĞİ
HESAP NO        : 71208982
MÜŞTERİ NO   : 136234785
ŞUBE ADI         : 01331-BALGAT
İBAN NO           : TR540011100000000071208982
       (EFT yolu ile ödeme yapacak ise  alıcı adı kısmına PARHAD yazılması yeterlidir.)

Faaliyet

Derneğin resmi web sitesini (www.parhad.org), Sosyal medya araçlarını Facebook, Twitter takip etmenize ek olarak Üye olduğunuz taktirde PARHAD Sistemine kayıtlı cep telefonunuza bilgi mesajları gönderilecektir.

PARHAD’ın bilimsel, mesleki ve sosyal faaliyetlerinin yanı sıra Kamu/Özel Sektörde Kariyer, Lisans ve Yüksek Lisans gibiAkademik Kariyer olanakları hakkında danışma ve bilgi alma imkânıelde edeceksiniz.

Eğitim

Eğitim almak ya da eğitim organizasyonu planlamak için Yönetim Kurulu Üyelerimize ulaşabilir, istek ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.
PARHAD Eğitimden Sorumlu YK Üyesi Prm. Mustafa YILDIZ
PARHAD Eğitimden Sorumlu YK Üyesi Prm. Fatma Hakyemez.